Четверг
21.11.2024
16:18
Поиск

Продукция

Главная » Продукция » Гиперзуковая защита Танка

Гиперзвуковая защита танка.
18.06.2015, 20:04

Гіперзвуковий захист танка.

Новітня розробка належить до області бронетанкової техніки, зокрема до захисних пристроїв лобових, бічних стінок, кормового листа і даху танка, встановлюються елементи комплексу активного захисту, при цьому в башті замінюється екіпаж на сучасні системи управління і створюється безпілотна наземна бронетанкова техніка. Реалізація цих винаходів підвищує ефективність впливу на випущені противником засоби ураження (снаряд, ракета або граната), щоб підлітаючі загрози надійно знищити, змінити траєкторію, зменшити вірогідність попадання в ціль і захистити екіпаж від поранення, а танк - від руйнування.

Аналогічні розробки відомі і застосовуються широко, проте мають ряд суттєвих недоліків і тому не можуть гарантувати виживання екіпажу і танка (наприклад: Військовий огляд: Постріл з РПГ-7 в активну броню танка Арена. http://skuky.net/72027). В ЗМІ опублікована конфліктна ситуація: «У конструкції «об'єкта 478ДУ9», для поліпшення захисту лобових частин корпусу та башти від кумулятивних і ударно-кумулятивних (типу «ударне ядро») снарядів замість динамічного захисту «Контакт-5» встановили новий КДЗ «Ніж» української розробки з підвищеними характеристиками; при цьому ефективність захисту зросла в 2,5 рази. (Початок робіт над цим комплексом відноситься до 1997, коли виникли проблеми з поставками в Пакистан танків Т-80УД, що оснащувалися «Контактом 5»). Справа в тому, що патентотримач - російський НДІ Сталі, отримавши незадовго до цього міжнародний патент на цю систему динамічного захисту, зажадав у заводу ім. Малишева за її використання оплату в 55 млн. доларів (Танки Оплот і Ятаган - надія українського танкопрома. http://topwar.ru/11197-tanki-oplot).

Тоді було прийняте рішення розробити більш досконалу вітчизняну систему. Професор Василь Онуфрійович Хитрик керував роботою по її створенню «Ми використовували фізичні принципи, які відрізнялися від застосування в системі« Контакт». У результаті «Ніж» вийшов набагато краще попередника: він захищає майже від всіх типів протитанкових боєприпасів, а «Контакт» тільки від кумулятивних (пропаляючих броню). Наша система прийнята на озброєння української армії, от тільки оснащення нею військ йде не так швидко, як хотілося б. Поки вона стоїть тільки на машинах Першої гвардійської танкової бригади. «Ніж» — модульний комплекс динамічного захисту третього покоління для танків українського виробництва. Призначений для захисту бойових машин та стаціонарних об'єктів від бронебійних снарядів, кумулятивних засобів ураження та ударно-кумулятивних боєприпасів типу «ударне ядро». Розроблений СКТБ ІПМ НАНУ спільно з ДП БЦКТ «МІКРОТЕК», НДЦ «Матеріалообробка вибухом» ІЕЗ ім. Патона НАНУ та ДП ХКБМ ім. Морозова, Прийнятий на озброєння української армії у 2003 році.

Запропонований ТОВ «Вогнемаш» «Спосіб гіперзвукового захисту танка «Їжак-09» та твердопаливний ракетний двигун «Вогнемеч» (Заявка UA № а2015 00263 від 14.01.15.Автори та власники: Гальченко М.О. та Гальченко Н.Є.), передбачає застосування струменя продуктів взриву в якості надійної бойової зброї по аналогу - «Вогняний спис» (Фіг.1). Ця зброя з'явилася в Стародавньому Китаї. Вона була схожа на спис, тільки всередині був снаряд з порохом. Раніше вона була схожа на бамбукову трубку з піском, прив'язану до спису, що давало в бою величезну перевагу і також вона могла засліпити супротивника. Пізніше у вогненних списах почали додавати шрапнель і отруту. І потім списи почали виготовляти з міцнішого дерева, а також металу. Є відомості про зброю під назвою «вогненна труба», яка схожа на вогнемет. З появою отруйних хімікатів, зброю було покращено, і її змішували з вибуховою речовиною. Ця зброя могла вивергати отруйний вогонь близько 5 хвилин, на відстань до 4 метрів.

Фіг.1. Вогняний спис із Стародавнього Китаю.

 

Генеруюча гіперзвукова струмінь «Вогнемеч» дозволяє здійснювати багаторазовий контакт із засобом ураження - вибухом шрапнельного снаряда, потім додатково на боєголовку впливає струмінь високоентальпійна, гіперзвукова, двокомпонентна, а подалі - бойової зброї «Вогнемеч», дисперсна складова якої картеч швидкісна, а дисперсійна - продукти вибуху. Після цього струмінь гіперзвукова високоентальпійна бойової зброї, що генерується твердопаливним ракетним двигуном «Вогнемеч», детонує боєголовку, змінює траєкторію або пропалює її оболонку. Боєприпас знищується п'ять разів - шрапнель, картеч, ударна хвиля, багатотонний вплив і висока температура гіперзвукової струмені.

Цей спосіб реалізується наступним чином. У камеру згоряння твердопаливного ракетного двигуна закладуються два електродетонатори, вибухова речовина і картеч та надзвукова частина сопла закривається шрапнельним снарядом. Після виявлення цілі електронно-обчислювальна система визначає швидкість боєприпасу, напрямок підльоту до танка, сектор, в який потрапить боєприпас, розраховує точку зустрічі атакуючого боєприпасу і номер «Вогнемеча», найбільш ймовірного для ураження атакуючого боєприпасу, дає сигнал на електродетонатори, які миттєво підривають закладку вибухової речовини в наміченому твердопаливному ракетному двигуні «Вогнемеч». В камері згоряння відбувається вибухове підвищення тиску до 900 мПа, відбувається вистріл із надзвукового сопла захисного снаряду шрапнельного, потім вилітає струмінь двокомпонентних продуктів вибуху зі сферичною картеччю. Перший заряд картечі після вибуху снаряда шрапнельного вражає протитанкову загрозу. Потім атакуючий боєприпас додатково руйнується картеччю, котра вилітає спільно з продуктами вибуху з надзвукового сопла твердопаливного ракетного двигуна «Вогнемеч» і завершується атака газовою гіперзвуковою струменню, яка детонує заряд боєголовки, відхиляє її від траєкторії або пропалює.

Підрив шрапнельного снаряда відбувається на відстані 25-27 м від твердопаливного ракетного двигуна «Вогнемеч». Утворюється уламкова хмара діаметром 2,5 м і висотою 300 мм над землею. Щільність захисної хмари в епіцентрі приблизно 300 осколків на м2. Через 0,009 мілісекунди в хмару влітає двокомпонентна гіперзвукова струмінь зі швидкістю до 6300 м/сек і картеччю діаметром 5,9 мм вагою 13,6 г кожна зі швидкістю до 2700 м/сек.

Комплекс активного захисту містить дев'ять або більше твердопаливних ракетних двигунів «Вогнемеч», які розміщені на танку з усіх боків, наступним чином: три на лобових, чотири на бічних стінках і по одному на кормовому листі і даху танка (Фіг. 2).

Фіг. 2.Схема способу гіперзвукового захисту танка «Їжак-09», де 1- твердопаливний ракетний двигун «Вогнемеч».

 

Добавил: vognemash |
Просмотров: 655
Всего комментариев: 0